CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU CIEPŁOWNICZEGO PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO

Miejska sieć ciepłownicza wraz ze źródłami ciepła jest własnością Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski w Piotrkowie Trybunalskim. Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski jest powołana do produkcji i dostawy ciepła systemowego odbiorcom zlokalizowanym w Piotrkowie Trybunalskim. W związku z tym Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski posiada:

  • koncesję na przesyłanie i dystrybucję ciepła,
  • koncesję na wytwarzanie ciepła.

Ciepło wytwarzane jest w dwóch źródłach o łącznej mocy znamionowej 116,3 MW, na którą składa się moc pięciu kotłów WR-25. Ciepłownia C1 wyposażona w trzy kotły węglowe WR-25 wodne, z paleniskiem rusztowym łuskowym o łącznej mocy znamionowej 69,78 MW oraz ciepłownia C2 wyposażona w dwa kotły węglowe WR-25 wodne, z paleniskiem rusztowym łuskowym o łącznej mocy znamionowej 46,52 MW dostarczają ciepło do miejskiej sieci ciepłowniczej. Cała moc cieplna ciepłowni C1 i C2 oddawana jest do magistralnej sieci ciepłowniczej zlokalizowanej w obrębie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego na potrzeby odbiorców do niej przyłączonych.

Wyprodukowane ciepło wykorzystywane jest przez odbiorców na potrzeby ogrzewania obiektów, podgrzania wody użytkowej oraz technologię, a przesyłane jest poprzez sieć ciepłowniczą, w której nośnikiem jest gorąca woda o temperaturze zależnej od warunków atmosferycznych w sezonie grzewczym( 135/70 ) i stałej temperaturze w sezonie letnim( 70/43 ).

Dane Kontaktowe

ul. Rolnicza 75 | 97-300 Piotrków Trybunalski

tel. 44 645-16-05 tel./fax. 44 645-16-04

sekretariat@ec-piotrkow.pl

Jak dojechać